SlovChips

SlovChips

Jedinečné slovenské chipsy

SlovChips Noviny č. 1/2018

Stiahnite si toto číslo SlovChips novín vo formáte .pdf

Spoločnosť SlovChips s.r.o. Smižany sa postupne zaraďuje medzi úspešné, čisto slovenské firmy bez zahraničného kapitálu.

Hlavným zameraním spoločnosti je výroba zemiakových lupienkov. Naša TOP značka Gazdovské zemiakové lupienky sa predáva vo všetkých dobrých prevádzkach. Ďalšiu našu značku NATURE chips – lupienky bez konzervantov a prídavných látok, podporujú postupne aj zahraničné reťazce. Tradičná značka Spišské chips zaplavuje región Spiša, je to jedna z najpopulárnejších a najpredávanejších regionálnych značiek.

Naše výrobky sa dostávajú veľmi komplikovaným spôsobom na pulty predajní, ale darí sa nám to vďaka veľmi dobrému a trpezlivému obchodnému tímu. Je veľmi smutné, že sa na Slovensku predáva značka, ktorej lupienky sú vyrábané v Česku, tyčinky v Maďarsku, oriešky sú balené zase v Poľsku. Svojim názvom teda zavádza spotrebiteľov, ktorí si myslia, že kupujú slovenský výrobok. Prekonávať takéto prekážky je veľmi komplikovaná a dlhá cesta k úspechu. Preto som hrdý na svojich kolegov z obchodného tímu, že ich baví stále dookola vysvetľovať odberateľom a zákazníkom, že naše značky Spišské Chips, PRIMA, Nature a Gazdovské sú originály, vyrobené na Slovensku. Postupne sa nám to darí a začína nám to prinášať úspech v podobe stále väčšieho zastúpenia na trhu.

Na mediálnu reklamu finančné prostriedky nevieme vyčleniť, je ich samozrejme málo. Veľmi dobrá a stabilná reklama pre nás a naše výrobky je kvalita, ktorú oceňuje čoraz viac spotrebiteľov. Že kvalita výrobku je najlepšia reklama vidíme v stúpajúcom odbyte. V súčasnosti sa investuje hlavne do modernizácie výroby, aby sme vyrábali len v najvyššej kvalite a dodržiavali stále prísnejšie normy a nariadenia EU pre výrobu potravín. Chceme na pulty dodávať pre našich zákazníkov len kvalitné a bezpečné slovenské výrobky. Výroba je pod veterinárnou kontrolou a výrobky sú pravidelne testované v certifikovanom laboratóriu. Zamestnávame stále viac a viac pracovníkov, ktorým kvalitou zabezpečujeme stálu prácu a možnosť pracovať doma v regióne.

Vážime si každého nového odberateľa, ktorý tým, že predáva naše výrobky, ponúka slovenský výrobok svojim zákazníkom a veľmi tým pomáha k celkovému rozvoju nielen našej firmy, ale aj slovenskej ekonomiky. Takýmto prístupom sa zvýši aj podiel SK výrobkov na našich pultoch zo súčasných 39 % na percento, ktoré si slovenskí spotrebitelia zaslúžia. Preto kupujme ,,Naše slovenské“.

  – Pavol Benko, obchodný riaditeľ

 

 

Pravé slovenské lupienky na strednom Slovensku.

V  Stredoslovenskom kraji sa produkty SlovChips predávajú na viacerých pultoch rôznych obchodných prevádzok celého regiónu. V našich krásnych Tatrách si našli miesto spolu s ostatnými produktmi našej ponuky aj Nature product chips, v takých vychýrených prevádzkach ako Hotel Bachledka alebo Bufet pri chodníku nad korunami stromov. Pri vstupe do Demänovskej doliny na Liptove (Jasná) Vás privíta malý obchodík s velikánskou drevenou stavbou v tvare kravy – aj tam nájdete naše výrobky, ktoré vám ponúkne veľmi príjemný a profesionálny personál. Návštevníci Liptova sa často zastavujú vo veľmi známej predajni „U Ňaňa“ na Kozom Vŕšku, kde tiež nechýbajú naše produkty.

Ste majiteľ, prevádzkar, a chcete aj Vy ponúknuť zahraničným turistom kvalitný slovenský produkt? Neváhajte, zavolajte. Sme tu pre Vás. Pravidelne robíme ochutnávky našich produktov na rôznych prevádzkach. Tu vás veľmi radi presvedčíme, že kvalitnejší zemiakový lupienok vyrobený na Slovensku ste ešte neochutnali.

– Ľubica Krišáková, manažér predaja pre stredné Slovensko

 

 

Podnikateľská misia do Gruzínska.

26. mája 2018 sme sa zúčastnili podnikateľskej misie do Gruzínska pri príležitosti oficiálnej návštevy prezidenta Slovenskej republiky, Andreja Kisku. Cieľom podnikateľskej misie bola podpora obchodných vzťahov medzi Slovenskom a Gruzínskom, a to zorganizovaním ekonomického fóra v Tbilisi, kde sme mali možnosť nadviazať kontakty s potenciálnymi gruzínskymi partnermi.

Podnikateľskú delegáciu tvorilo spolu 21 slovenských firiem, našu spoločnosť v Gruzínsku zastupoval manažér pre zahraničný obchod. To, že sme boli vybraní zúčastniť sa tejto misie, považujeme za veľkú poctu. Dokazuje nám to, že to čo robíme, robíme dobre. Navyše, naše lupienky vzbudili v Gruzínsku veľký záujem.

– Lukáš Motičák, manažér pre zahraničný obchod

 

 

Pravidelné ochutnávky produktov.

To, že sa na východnom Slovensku  vyrábajú  poctivé zemiakové lupienky, vie stále málo ľudí. Aj keď sa dennodenne stretávajú so známymi obalmi na pultoch predajní, nie vždy si uvedomujú, že sa jedná o slovenský výrobok. Aby sme dostali do povedomia to, že vyrábame poctivé a kvalitné slovenské produkty, pravidelne robíme ochutnávky našich produktov v maloobchodných a veľkoobchodných sieťach.  Zákazníci si vždy vedia vybrať z pestrých príchutí našich zemiakových lupienkov.

– Tomáš Szapola, manažér predaja pre východné Slovensko

 

 

Cyklisti sa vydali od Tatier k Dunaju. Upozorňujú na vážnu chorobu.

Prvou etapou v pondelok 21.5.2018 odštartoval zo Štrbského plesa 4. ročník cyklistického podujatia Od Tatier k Dunaju. Jeho cieľom je poukázať na problémy pacientov s ochorením skleróza multiplex. Účastníci, medzi ktorými boli pacienti so skleróza multiplex a ich zdraví podporovatelia, prešli do soboty 26. mája desiatky miest. Tento rok svojou účasťou podporilo podujatie aj 6 zamestnancov SlovChips. V Trenčianskych Tepliciach sme pripravili pre cyklistov a divákov ochutnávku našich výrobkov. 456 km je za nami a bolo to úžasné. Tešíme sa na ďalší ročník.

Martin Polešenský, manažér predaja pre západné Slovensko

 

Vlastná dusikáreň.

Naša výroba v Smižanoch je postupne modernizovaná a spĺňa tie najprísnejšie kritéria výroby. Medzi investície, ktoré boli zrealizované, patrilo aj postavenie vlastnej dusikárne.

Trvanlivosť potravín, teda aj našich lupienkov, závisí od koncentrácie kyslíka v balení. Ak je v balení prítomný kyslík, dochádza v ňom k oxidácii a potraviny tak prichádzajú o svoju čerstvosť a chuť. Dusíkové prostredie naopak oxidácii zabraňuje, preto sa do balení pri ich tavení automaticky vstrekuje dusík, aby si naše lupienky zachovali svoju výnimočnú chuť. Práve na chuť kladieme veľký dôraz – lupienky vyrábame tradičným spôsobom, bez predvárania zemiakov a vyprážaním pri nízkych teplotách na kvalitnom repkovom oleji, vďaka čomu chutia úplne skvelo.

Na to, aby si naše lupienky uchovali túto vynikajúcu chuť a nestratili kvalitu ani po mesiacoch, sme sa rozhodli vybudovať vlastnú dusikáreň. Dusík je pre udržanie kvality výrobku plne spoľahlivý, nemá žiadne nežiaduce účinky, je to inertný plyn bez zápachu – predsa tvorí 78 % obsahu atmosféry.

– Ivan Handlovič, výrobný riaditeľ

 

Stiahnite si toto číslo SlovChips novín vo formáte .pdf